2025. június 18-án, a tanév utolsó tanítási napján az iskola minden diákja, pedagógusa, munkatársa felsorakozva fogadta, az iskola főbejáratánál érkező igazgató urat. Hetek óta, nagy titokban készültünk erre a napra, hogy egy örökre emlékezetes pillanatot szerezzünk iskolánk igazgatója, Lernyei Ákos számára.

Igazgató úr, 44 év hűséges, elhivatott szolgálat után vonul nyugdíjba, ez a tanév volt számára az utolsó. 1981-ben tanítóként kezdte pályáját, majd a tanárképző elvégzése után biológia szakos tanárként tanított tovább. Igazgatóhelyettesként 19 évet dolgozott, igazgatóként 15 éve vezeti az iskolát.

Szívügyének tartotta a közösségépítést. A 4H klubot megalapítva, számos iskolán kívüli programot szervezett. Iskolánk régi tanítványai, biztosan emlékeznek a pincében termesztett laskagombákra, a vándortáborokra, a biciklitúrákra. A Tiszafüredi fazekastábor, valamint a 25 éve folyamatosan megszervezett Battonyai kézműves tábor is felejthetetlen emlék sokunk számára.

Igazgatóként rengeteg kihívás várta: iskolánk névváltozása, új tantervek kidolgozása,a folyamatos épületfelújítás, a csarnok felépülése.

Az igazgató úr már a kezdetektől azt vallotta és vallja, hogy az iskola szellemiségének a meghatározója a nevelőtestület, vezetői munkája során mindig biztosította számunkra a kiegyensúlyozott nyugodt légkört, amelyben a pedagógusok egyénisége, kreativitása, alkotókészsége, szakmai önállósága legjobban érvényesülhet.

Az utolsó tanítási napján még bejárhatta az emeleteket,ahol a gyerekek az osztályterem előtt álltak, gyönyörűen énekelve az Ilyenek voltunk c. dalt. Útja végállomása a 7.s osztály volt, ahol most ő volt pellengérre állítva, ugyanis dolgozatot kellett írnia.

A csarnok közben lassan megtelt a 650 tanulóval és a 70 pedagógussal, hogy ott köszöntsük még NAGY tisztelettel és hálával Őt.

Itt, érkeztek hozzá a meglepetésvendégek, régen nyugdíjba vonult kollégái és egykori tanítványai:

Balázs Péterné, Kati néni iskolánk igazgatója, Bényi Árpádné, Marika néni- iskolánk igazgatóhelyettese, Krakkó Mária, Bozi Éva, Kékesi Ilona, Kóródi Márta, Hont Éva, Károly Éva, Rédlinger Tamásné, Verbainé Azari Tünde, Barnáné Kis Erika, Tyukodiné Tubik Ilona, Losonczi Ottó- iskolánk fővédnöke, Pulay Gabriella.

Pető Emma (4.a), Maczkó-Niszner Róbert (8.a), Soponyai Dalma (8.c) és a 7.s osztályosok, az iskola diákjainak nevében búcsúztak Tőle.

Csodálatos, felejthetetlen pillanat volt, amikor az Örökségünk c. dalt 700-an, egy szívvel, egy lélekkel elénekelhettük neki.

….”Megtanulom, megőrzöm
Tanítom, továbbadom
A szüleim nyelvét a gyerekeim hangján
Elkopni nem hagyom….”

KÖSZÖNJÜK, a több, mint 4 évtizedes ÁLDOZATOS, FÁRADHATATLAN SZOLGÁLATÁT, MELYET az ISKOLÁNKÉRT, a DIÁKOKÉRT,a KOLLÉGÁKÉRT végzett!!!

Hálásak vagyunk az ÖRÖKSÉGÉÉRT, melyet megőrzünk egyen-egyenként a szívünkben és tovább tudjuk vinni.