Augusztus 27-én (vasárnap) az atlétikai világbajnokság férfi maratoni futásán szurkolhatott iskolánk több helyszínen az iskola nevéhez hűen. A Kodály Körönd szurkolói zónájában a tanulóink saját készítésű magyar és angol nyelvű plakátokkal szurkoltak és futottak a pálya mellé kihelyezett futópadokon Gévay-Nagy Zsuzsa és Forján-Vass Máté vezetésével. A Bazilika előtti tér adott helyszínt 30 gyulais lány táncának, amit Kaizinger Ágnes és Révész Adrienn tanított be, hogy ezzel adjon erőt a futóknak a nagy melegben. Nagyon korán kelt a harmadik csapat is, akik a Várkert Bazárnál drukkoltak a világklasszis sportolóknak saját készítésű busó álarcokkal és busó ruhában. A kicsiket Mátrai Attiláné, Szabó Andrea és Együdné Szegedi Andrea készítette fel és kísérte.

A reggeli nagy élményt már csak az esti döntők koronázták meg, mert a teli stadion miatt nagyon jó hangulatban telt a záró nap.